دستگاه ترانسفر چاپ پارچه ( کلندر )

دستگاه چاپ پارچه رول عرض ۱۲۰

دستگاه چاپ روی پارچه کلندر عرض ۱۲۰

ستگاه چاپ رول به روی رول پارچه

یکی از روش های چاپ روی پارچه توسط دستگاه انتقال حرارت رول به رول کلندر انجام می شود و دستگاه کلندر چاپ روی پارچه را بصورت رول و شیت می تواند انجام دهد

چاپ روی پارچه به روش های مختلفی انجام می گیزد ولی توسط کلندر سرعت و دقت چاپ بالا می باشد

دستگاه کلندر چیست ؟

دستگاه کلندر انتقال دهنده حرارت بصورت غلتکی بر روی کاغذ و پارچه می باشد

دستگاه بصورت رولی کار می کند برای کار باید شما پلاتر اپسون داشته باشید که طرح مد نظرتان را روی کاغذ های مخصوص وبا رنگ سابلیمیشن پرینت بگیرید

پرینت می تواند بصورت رول باشد و یا شیت ،پرینت گرفته شده را روی میز دستگاه قرار میدهیم بر روی سیلندردستگاه نمد در حال گردش به دور سیلندر می باشد کاغذ

را بر روی پارچه قرار میدهیم و در قسمت نمد قرار میدهیم ، نمد کاغذ و پارچه را به دور سیلندر می چرخواند و با فشاری که بر روی کاغذ می آورد

و حرارتی که سیلندر ایجاد می کند باعث انتقال رنگ به روی پارچه می شود.

فرایند سابلیمیشن جهت چاپ بر روی پارچه های رولی از پرس های روتاری استفاده میگردد. مشخصات کلی کلندرهای مخصوص چاپ ترانسفر پارچه : ۱- سیستم گرمایی روغن داغ با سیلندرهای وکیوم شده ، طبق استانداردهای “مونتی آنتونیو” ۲- نمد ساخت امریکا ۳- مجهز به سیستم محافظت از نمد در صورت قطع برق یا مشکل در فشار باد

قابلیت چاپ بصورت رول به رول و شیت

سیلندر دستگاه کلندر چگونه داغ می شود؟

داخل سیلندر روغن مخصوصی ریخته شده است که توسط المنت های حرارتی داغ می شوند و باعث گرم شدن سیلندر می شوند.

وزن دستگاه ۵۸۰kg

۳۰ آمپر

دستگاه چاپ پارچه،فروش دستگاه چاپ پارچه،قیمت دستگاه چاپ پارچه،خرید دستگاه چاپ پارچه

 

روش های چاپ روی پارچه و اشیاء:
جهت چاپ بر روی پارچه و اشیاء مختلف ، روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که هر یک از روش های فوق بصورت سنتی سال هاست که  مورد استفاده قرار می گیرد. با پیشرفت تکنولوژی و همزمان با ارائه روشهای جدید چاپ و از آن جمله چاپ دیجیتال ، روشهای نوینی نیز برای چاپ بر روی پارچه و اشیاء ارائه شد . از مزیتهای اصلی این روش‌ها، نسبت مناسب تولید در تیراژ بسیار پایین‌تر به قیمت تمام شده می‌باشد که در روش‌های چاپ سنتی غیر قابل دسترسی می باشد.
در اینجا روش‌های چاپ بر روی پارچه و اشیاء گوناگون را به دو روش کلی تقسیم می‌کنیم :

۱ – روش چاپ مستقیم :
در این روش با استفاده از یک دستگاه چاپگر یا پلاترعریض طرح مورد نظر را که توسط کاربرو در کامپیوتر طراحی شده است را بر روی پارجه یا شی مورد نظر انتقال می‌دهند . با توجه به خاصیت و ساختار ویژه پارچه ( شل بودن آن ) ، سیستم و مکانیزم مخصوصی جهت بارگذاری و همچنین جمع کردن پارچه به دستگاه پلاتر اضافه می‌کنند .

این دستگاه‌ها با توجه با نوع کاربرد آنها به دو گروه پلاترهای تخت (FlatBed Plotter) و پلاترهای رول (Roll Plotter) تقسیم می شوند . هر کدام از این گروه از پلاترها دارای مزایا و معایبی نسبت به هم می باشند که از مهمترین مزیت دستگاه های چاپ نسبت به دستگاه‌های چاپ تخت ، پایین بودن قیمت آنها و نیاز به فضای کمتر جهت کار می باشد .
برترین مزیت دستگاه های چاپ تخت نسبت به دستگاه های چاپ رول ، قابلیت چاپ بر روی تمامی اشیاء ، اعم از سخت ( Solid) همانند چوب ، فلزات ، فوم و… و همچنین پارچه ، کاغذ و …. می‌باشد .

برخی از شرکت‌ها  برای کاربردهای کوچکتر ،اقدام به طراحی و ساخت پرینترهای تخت با ابعاد کوچک نموده اند . این دستگاه‌ها یا بصورت مستقل ساخته شده‌اند و یا توسط برخی از شرکت‌ها با تغییر دستگاه‌های چاپگر معمولی مانند Epson ، اقدام به ساخت اینگونه چاپگرهای تخت نموده‌اند.
۲ – روش چاپ غیرمستقیم :
این روش خود به دو بخش تقسیم می‌شود :

الف : روش انتقال جوهر بر روی جنس :

در این روش ابتدا طرح بر روی  کاغذ مخصوص ، چاپ می‌شود و سپس توسط یک دستگاه پرس حرارتی ، جوهر تحت حرارت و فشار ایجاد شده بوسیله دستگاه،  بر روی جنس مورد نظر منتقل می‌گردد.

یکی از مزیت های اصلی این روش تنوع موارد کاربرد است . همچنین گوناگونی دستگاه‌های قابل استفاده در این روش با توجه به  نظر کاربر و هزینه اولیه تخصیص یافته ، بسیار متنوع می‌باشد ، بطوریکه با هزینه بسیار پایین نیز افراد قادر به راه اندازی کارگاه‌‌های کوچک می‌باشند.

چاپ روی تی شرت

چاپ روی لیوان

پرس حرارتی

ب : روش انتقال مدیا بر روی جنس :

در این روش که بیشتر توسط  کارگاه های تولیدی پوشاک ورزشی استفاده می شود ، ابتدا توسط دستگاه پلاتر طرح بر روی جنس مخصوصی چاپ شده و دور طرح چاپ شده نوسط دستگاه برش می خورد . سپس این بخش چاپ و برش خورده پس از خشک شدن توسط کاربر جدا و بر روی پارچه و در جای خود ثابت شده و سپس زیر پرس حرارتی قرار می‌گیرد و در نهایت جنس بوسیله حرارت و فشار بر روی پارچه ثابت می‌گردد.

در این روش از دستگاه‌هایی بنام دستگاه‌های چاپ و برش استفاده می‌گردد که از معتبرترین مارکهای این دستگاه‌ها شرکت رولند ژاپن می‌باشد. با توجه به تنوع کاربرد این روش شرکت رولند انواع گوناگونی از دستگاه‌های چاپ و برش را ارائه داده است . البته توجه داشته باشید که دستگاه های رولند تقریبا در نمامی موارد چاپ که پیشتر به آن اشاره شده است ، کاربرد دارند .

در پایان ذکر این نکته ضروری است که برای هر یک از روش های پیشین نوع خاصی از جوهر متناسب با جنس و روش چاپ می بایست استاندارد باشد.

دستگاه کلندر چاپ پارچه
نمای پشت دستگاه چاپ پارچه
دستگاه چاپ پارچه شال و روسری

دستگاه کلندر چاپ پارچه

عملکرد خودکار بازی گیر نمد

عملکرد خودکار بازی گیر نمد

وقتی نمد از جای خود خارج میشود سیستم بازی گیر نمد بصورت خودکار محل قرارگیری نمد را اصلاح میکند.این خصوصیات مانع از فشرده سازی و جابجایی طرح در هنگام چاپ میشود که این مورد و این نوع عملکرد بازی گیری تنها در دستگاه کلندر شرکت فتوبهمن موجود میباشد.

مخزن نگه داری روغن

مخزن نگه داری روغن

این مخزن در نسل های قبلی در قسمت بیرون دستگاه قرار داشت که با بروز رساین دستگاه در داخل دستگاه جا سازی شده است.

روغن گرم شده (حجیم شده)  در این قسمت قرار میگیرد و گاز تولید از روغن ازین قسمت خارج میشود.

صفحه کنترل

صفحه کنترل

هوشمند ,ساده ,آسان ,کاربردی

کاهش زمان اموزش پرسنل

صرفه جویی در هزینه و زمان

سیستم ضد انفجار

سیستم ضد انفجار

یکی از ویژگی های بسیار خوب که ایمنی این دستگاه را بسیار بالا میبرد داشتن تجهیزات ضد انفجار آن میباشد.

عملکرد این قسمت به این صورت است که در زمانی که روغن در سیلندر اصلی داغ میشود روغن توسط این قسمت به محفظه نگهداری روغن هدایت میشود که در این میان گاز موجود در روغن گرفته میشود.

موتور قوی (با دوام)

موتور قوی (با دوام)

دستگاه نیمه صنعتی با طول عمر بالا

قطعات با کیفیت جهت استفاده مداوم

استفاده از بهترین آلیاژ برای تهیه موتور

تنظیم فشار دستگاه

تنظیم فشار دستگاه

تنظیم فشار دستگاه توسط این قطعه به صورت اتوماتیک انجام میگیرد.

تضمین میشود که عملکرد اتوماتیک تنظیم کننده فشار دستگاه دقیق است وسلامتی آن را تضمین میکند.

این قطعه باعث میشود در هزینه های شما صرفه جویی بسیاری صورت بگیرد.

شفت بادی

شفت بادی

در این  دستگاه وجود شفت بادی عملکرد را بهبود بخشیده و دیگر نیازی به شل و سفت کردن شفت توسط پیچ شفت و یا به صورت دستی نیست

چرخنده اظطراری قطع برق

چرخنده اظطراری قطع برق

در صورت قطع برق ,این چرخنده اظطراری به شما کمک میکند تا از سوختن نمد جلوگیری کنید.

این چرخنده کمک میکند تا با جدا کردن فوری نمد از سیلندر ,از اتش سوزی و سوختن نمد جلوگیری شود.

 

 

دکمه توقف اظطراری

دکمه توقف اظطراری

در هنگام اظطرار میتوانید با فشار دادن این دکمه دستگاه را متوقف کنید.

کل دستگاه به یکباره توقف میکند , و نمد از دستگاه فاصله میگیرد.