آموزش چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های چاپ در ایران و حتی جهان میباشد. این چاپ به دلیل قابلیت های فراوانی که دارد، روزانه طرفدارانش بیشتر و بیشتر میشوند. قطعا در حوضه چاپ نیز نکات و ریزه کاری هایی وجود دارد که قطعا چه در حوضه چاپ تازه کار باشید و چه مدتی در این عرصه مشغول به کار بوده باشید، برای شما مفید خواهد بود. شرکت فتوبهمن که یکی از بزرگ ترین شرکت های تامین کننده ملزومات چاپ در ایران میباشد ، به طور کاملا رایگان تمامی آموزش های لازم برای علاقه مندان به حوضه چاپ یا کسانی که قصد ورود به عرصه چاپ را دارند  در سایت خود قرار داده است. در ادامه با ما همراه باشید تا در ادامه به آموزش چاپ سابلیمیشن می پردازیم.

سابلیمیشن چیست؟

سابلیمیشن یکی از روش های چاپ دیجیتال میباشد که به وسیله این روش شما میتوانید بر روی طیف وسیعی از محصولات چاپ بزنید. چاپ سابلیمیشن را میتوان به جرعت یکی از بهترین و پر طرفدار ترین چاپ های حال حاضر دنیا دانست.
چاپ سابلیمیشن را روش تصعید رنگ نیز مینامند زیرا در این روش جوهر با دما و حرارت بالا♨️ از حالت جامد به حالت گاز تبدیل میشود و به روی پارچه یا جسم مورد نظر چاپ میشود. این چاپ را میتوان از لحاظ دشواری جزو چاپ های آسان دانست زیرا مراحل چاپ آن کوتاه بوده و از آن جایی که این چاپ دیجیتال میباشد، تمامی فرایند چاپ دیجیتالی انجام شده و دست انسان دخالتی ندارد.

نحوه چاپ سابلیمیشن

همان طور که گفته شد محصولاتی که قابل چاپ هستن و میتوان روی آن چاپ سابلیمیشن انجام داد بسیار زیاد است و  روش چاپ  تمامی  اجناس چه پارچه چه چوب چه سرامیک و … به صورتی که در ادامه توضیح خواهیم داد هستش:

  1. در قدم اول یک طرح توسط شما انتخاب شده یا طراحی میشود، که برای این کار قالبا از برنامه فتوشاپ و کورل و ایلوسترایتور استفاده میشود.
  2. در مرحله بعد طرح دلخواه شما باید توسط دستگاه پرینتر سابلیمیشن 🖨️بر روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن چاپ شود.
  3. در مرحله بعدی کاغذ های طرح دار که به اصطلاح پِلات گفته میشود، روی محصولی که میخواهید قرار داده میشود و با دمای بالا توسط پرس حرارتی به خورد محصول میرود و چاپ شما به اتمام میرسد.  

روی چه محصولاتی میتوان به صورت سابلیمیشن چاپ زد؟

برای آموزش چاپ سابلیمیشن همان طور که گفته شد محصولاتی که بر روی آن میتوان با روش سابلیمیشن چاپ زد، بسیار گسترده میباشند.در اینجا تعدادی از  محبوب ترین محصولات سابلیمیشن که چاپ آن ها طرفداران زیادی دارد را ذکر میکنیم.
چاپ روی تیشرت ، پرده ، لیوان ، موس پد، پازل ، زیرلیوانی، فرش، روتختی، رومبلی ، شال و روسری ، ام دی اف و محلاتی چوبی دارای مواد کوتینگ و …
همان طور که میبنید، چه شما روی انواع پارچه بخواهید چاپ بزنید و یا چه روی اجسام، چاپ سابلیمیشن با کیفیت عالی و بدون محدودیت طرح این کار را انجام میدهد.  

انواع محصولات چاپی سابلیمیشن انواع پارچه محصولات چوبی محصولات سرامیکیو ...

معایب چاپ سابلیمیشن

با توجه

با توجه به اینکه تمامی چاپ ها با دستگاه انجام می شود و هیچ دستگاهی بدون معایب نمی باشد، چاپ سابلیمیشن هم این مورد برخوردار است.

  • سایه :

درزمانی رخ می دهد که کاغذ انتقال در حین فشار دادن تغییر می کند.سپس نتیجه نهایی محو و تار می باشد برای جلوگیری از این اتفاق باید اطمینان حاصل کنید که جوهر خشک شده است.

  • رگه های سفید:

چاپ تصعید رنگ می تواند باعث رگه رگه شدن شود. اگر طرح به نواحی از پارچه نرسیده باشد، چین های سفیدی ایجاد می کند.

برای رفع این مشکل بهتر است جنس پارچه از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

  • عدم تطابق رنگ:

طرح شما در حالت RGB نمایش داده می شود ولی چاپگر طرح شمارو در حالت CMYK چاپ می کند و این امر باعث می شود که رنگ ها یکسان نباشند.

آموزش چاپ سابلیمیشن فتوبهمن

سوالات متداول

بیشترین سوالات شما

برای چاپ سابلیمیشن به طور کلی ۲ دسته بندی وجود دارد.

پرینتر های خانگی سابلیمیشن و پلاتر های صنعتی سابلیمشین
پرینتر های خانگی در ابعاد A4 و A3 موجود هستند که میتوان برای چاپ طرح روی تیشرت، لیوان، پازل، ام دی اف، سرامیک، موس پد، زیرلیوانی و … استفاده کرد.

پلاتر های سابلیمیشن به دلیل سرعت بالا و عرض بزرگی که دارند مناسب برای افرادی میباشد که کار تیراژ انجام میدهد و در متراژ های بالا چاپ میکنند.
برای مثال چاپ شال و روسری، چاپ پرده، چاپ رومبلی، چاپ روتختی و … همگی با دستگاه پلاتر صنعتی سابلیمیشن امکان پذیر میباشند.

در چاپ سابلیمیشن طرح با دما و حرارت بالا جوهر به طور کامل به خورد محصول می‌رود و این باعث میشود که رنگ چاپ تا مدت‌ها بدون رنگ پریدگی بر روی محصول بماند و در شست و شو مشکلی نداشته باشید.

مزایای دیگر چاپ سابلیمیشن قیمت بصرفه آن است که نصبت به خیلی از روش های چاپ دیگر قیمت مناسب تری دارد .

از مزایای دیگر این چاپ میتوان به این اشاره کرد که شما در چاپ سابلیمیشن محدودیت در انتخاب طرح ندارید و میتوان هر طرحی که میخواهید را برای چاپ انتخاب کنید.

خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن

جهت خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۰۹۱۰۱۴۶۵۱۶۵

داخلی ۲۰۳  شماره شرکت: ۹۱۳۰۴۶۴۶-۰۲۱

خرید کاغذ و جوهر سابلیمیشن

جهت خرید کاغذ و جوهر سابلیمیشن میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۰۹۹۰۶۰۱۰۰۸۶

داخلی ۲۱۲  شماره شرکت: ۹۱۳۰۴۶۴۶-۰۲۱

خرید مواد خام سابلیمیشن

جهت خرید مواد خام سابلیمیشن میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۰۹۰۲۳۰۰۳۲۰۱

داخلی ۲۰۵،۲۰۶،۲۰۷  شماره شرکت: ۹۱۳۰۴۶۴۶-۰۲۱

اگر پیشنهاد یا نظری دارید آن را به ما راسال کیند