آموزش چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین روش‌های چاپ در ایران و حتی جهان است. این چاپ به دلیل قابلیت‌های فراوانی که دارد، روزانه طرفدارانش بیشتر و بیشتر می‌شوند. قطعاً در حوضه چاپ نیز نکات و ریزه کاری‌هایی وجود دارد که قطعاً چه در حوضه چاپ تازه کار باشید و چه مدتی در این عرصه مشغول به کار بوده باشید، برای شما مفید خواهد بود. شرکت فتوبهمن که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تأمین کننده ملزومات چاپ در ایران است، به طور کاملاً رایگان تمامی آموزش‌های لازم برای علاقه مندان به حوضه چاپ یا کسانی که قصد ورود به عرصه چاپ را دارند  در سایت خود قرار داده است. در ادامه با ما همراه باشید تا در ادامه به آموزش چاپ سابلیمیشن می‌پردازیم.

سابلیمیشن چیست؟

سابلیمیشن یکی از روش‌های چاپ دیجیتال است که به وسیله این روش شما می‌توانید بر روی طیف وسیعی از محصولات چاپ بزنید. چاپ سابلیمیشن را می‌توان به جرعت یکی از بهترین و پرطرفدارترین چاپ‌های حال حاضر دنیا دانست.
چاپ سابلیمیشن را روش تصعید رنگ نیز می‌نامند؛ زیرا در این روش جوهر با دما و حرارت بالا♨️ از حالت جامد به حالت گاز تبدیل می‌شود و به روی پارچه یا جسم مورد نظر چاپ می‌شود. این چاپ را می‌توان از لحاظ دشواری جزو چاپ‌های آسان دانست زیرا مراحل چاپ آن کوتاه بوده و از آن جایی که این چاپ دیجیتال است، تمامی فرایند چاپ دیجیتالی انجام شده و دست انسان دخالتی ندارد.

نحوه چاپ سابلیمیشن

همان طور که گفته شد محصولاتی که قابل چاپ هستند و می‌توان روی آن چاپ سابلیمیشن انجام داد بسیار زیاد است و  روش چاپ  تمامی  اجناس چه پارچه چه چوب چه سرامیک و … به صورتی که در ادامه توضیح خواهیم داد است:

  1. در قدم اول یک طرح توسط شما انتخاب شده یا طراحی می‌شود که برای این کار قالبا از برنامه فتوشاپ و کورل و ایلوسترایتور استفاده می‌شود.
  2. در مرحله بعد طرح دلخواه شما باید توسط دستگاه پرینتر سابلیمیشن 🖨️بر روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن چاپ شود.
  3. در مرحله بعدی کاغذهای طرح دار که به اصطلاح پِلات گفته می‌شود، روی محصولی که می‌خواهید قرار داده می‌شود و با دمای بالا توسط پرس حرارتی به خورد محصول می‌رود و چاپ شما به اتمام می‌رسد.  

روی چه محصولاتی میتوان به صورت سابلیمیشن چاپ زد؟

برای آموزش چاپ سابلیمیشن همان طور که گفته شد محصولاتی که بر روی آن می‌توان با روش سابلیمیشن چاپ زد، بسیار گسترده می‌باشند. در اینجا تعدادی از  محبوب‌ترین محصولات سابلیمیشن که چاپ آن‌ها طرفداران زیادی دارد را ذکر می‌کنیم.
چاپ روی تیشرت، پرده، لیوان، موس پد، پازل، زیرلیوانی، فرش، روتختی، رومبلی، شال و روسری، ام دی اف و محلاتی چوبی دارای مواد کوتینگ و
همان طور که می‌زنید، چه شما روی انواع پارچه بخواهید چاپ بزنید و یا چه روی اجسام، چاپ سابلیمیشن با کیفیت عالی و بدون محدودیت طرح این کار را انجام می‌دهد.  

انواع محصولات چاپی سابلیمیشن انواع پارچه محصولات چوبی محصولات سرامیکیو ...

معایب چاپ سابلیمیشن

با توجه

با توجه به اینکه تمامی چاپ‌ها با دستگاه انجام می‌شود و هیچ دستگاهی بدون معایب نیست، چاپ سابلیمیشن هم این مورد برخوردار است.

  • سایه:

درزمانی رخ می‌دهد که کاغذ انتقال در حین فشار دادن تغییر می‌کند. سپس نتیجه نهایی محو و تار است برای جلوگیری از این اتفاق باید اطمینان حاصل کنید که جوهر خشک شده است.

  • رگه‌های سفید:

چاپ تصعید رنگ می‌تواند باعث رگه رگه شدن شود. اگر طرح به نواحی از پارچه نرسیده باشد، چین‌های سفیدی ایجاد می‌کند.

برای رفع این مشکل بهتر است جنس پارچه از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

  • عدم تطابق رنگ:

طرح شما در حالت RGB نمایش داده می‌شود ولی چاپگر طرح شمارو در حالت CMYK چاپ می‌کند و این امر باعث می‌شود که رنگ‌ها یکسان نباشند.

آموزش چاپ سابلیمیشن فتوبهمن

سوالات متداول

بیشترین سوالات شما

برای چاپ سابلیمیشن به طور کلی ۲ دسته بندی وجود دارد.

پرینترهای خانگی سابلیمیشن و پلاترهای صنعتی سابلیمشین
پرینترهای خانگی در ابعاد A4 و A3 موجود هستند که می‌توان برای چاپ طرح روی تیشرت، لیوان، پازل، ام دی اف، سرامیک، موس پد، زیرلیوانی و … استفاده کرد.

پلاترهای سابلیمیشن به دلیل سرعت بالا و عرض بزرگی که دارند مناسب برای افرادی است که کار تیراژ انجام می‌دهد و در متراژهای بالا چاپ می‌کنند.
برای مثال چاپ شال و روسری، چاپ پرده، چاپ رومبلی، چاپ روتختی و … همگی با دستگاه پلاتر صنعتی سابلیمیشن امکان پذیر می‌باشند.

در چاپ سابلیمیشن طرح با دما و حرارت بالا جوهر به طور کامل به خورد محصول می‌رود و این باعث می‌شود که رنگ چاپ تا مدت‌ها بدون رنگ پریدگی بر روی محصول بماند و در شست و شو مشکلی نداشته باشید.

مزایای دیگر چاپ سابلیمیشن قیمت بصرفه آن است که نصبت به خیلی از روش‌های چاپ دیگر قیمت مناسب‌تری دارد.

از مزایای دیگر این چاپ می‌توان به این اشاره کرد که شما در چاپ سابلیمیشن محدودیت در انتخاب طرح ندارید و می‌توان هر طرحی که می‌خواهید را برای چاپ انتخاب کنید.

خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن

جهت خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۰۹۱۰۱۴۶۵۱۶۵

داخلی ۲۰۳  شماره شرکت: ۹۱۳۰۴۶۴۶-۰۲۱

خرید کاغذ و جوهر سابلیمیشن

جهت خرید کاغذ و جوهر سابلیمیشن می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۰۹۹۰۶۰۱۰۰۸۶

داخلی ۲۱۲  شماره شرکت: ۹۱۳۰۴۶۴۶-۰۲۱

خرید مواد خام سابلیمیشن

جهت خرید مواد خام سابلیمیشن میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۰۹۰۲۳۰۰۳۲۰۱

داخلی ۲۰۵،۲۰۶،۲۰۷  شماره شرکت: ۹۱۳۰۴۶۴۶-۰۲۱

اگر پیشنهاد یا نظری دارید آن را به ما راسال کیند