سابلیمیشن چیست؟

چاپ سابلیمیشن چه کاربردهایی دارد؟

چاپ سابلیمیشن که به تصعید رنگ معروف است، یکی از محبوب‌ترین روش‌های چاپ دیجیتال است.

در این روش رنگ پرینت شده از روی کاغذ به روی اجسام مانند پارچه، کاشی، لیوان و … می‌باشد که این انتقال با استفاده از فشار و گرما، بسته به متریال با دمای (بین 180 تا 300 درجه) است، با تغییر ذرات جامد جوهر به حالت گازی انجام می‌شود.

این یک روش آسان و مقرون به صرفه برای شخصی سازی محصولات است که توسط شرکت‌ها و افراد برای چاپ‌های مربوط به پوشاک، اجسام سخت و … استفاده می‌شود. این یک روش محبوب و رایج چاپ دیجیتال پارچه است که با هدف انتقال طرح از کاغذ به روی پارچه که می‌تواند لباس، کوسن، پرده، شال و روسری یا پارچه‌های تزئینی یا روتختی و رومبلی و …  باشد.

کاربرد بسیار ساده در این روش که طرح مورد دلخواه  در کامپیوتر طراحی می‌شود از طریق پرینتر یا پلاتر به روی کاغذ پرینت گرفته می‌شود و در مرحله بعد که طرح‌ها روی کاغذ چاپ شدند،  توسط دستگاه‌های پرس حرارتی به روی انواع محصولات همچون لیوان، بشقاب، کاشی، پازل و … با کیفیت بسیار بالا منتقل می‌شود، این چاپ با کیفیت دلیل محبوبیت روز افزون این روش می‌باشد.

چاپ سابلیمیشن روشی مقرون به صرفه است که نمونه‌ای پیشرفته و جذاب از مدرن‌ترین روش های چاپ دیجیتال است، از این روش چاپ می‌توان بر روی سطوح مختلف با جنس‌های متنوع، تصاویر دلخواه را چاپ نمود. در واقع این یک فرآیند چاپ با کیفیت بالا است که بیشتر برای پوشاک بر اساس تقاضا استفاده می‌شود.

نحوه کار چاپ سابلیمیشن

زمانی که جوهر تصعید گرم می‌شود، از حالت جامد به گازی تبدیل می‌شود و خود را در پارچه پلی استر قرار می‌دهد، وقتی خنک می‌شود، دوباره به حالت جامد باز می‌گردد و به یک قسمت دائمی از پارچه تبدیل می‌شود؛ این بدان معنی است که طرح منتقل شده شما هیچ لایه اضافی روی پارچه ایجاد نمی‌کند و در واقع بخشی جدانشدنی از پارچه می‌شود و هیچ تفاوتی در بین تصویر چاپ شده و بقیه پارچه وجود ندارد، همچنین تصویر انتقالی فوق‌العاده با دوام است و در شرایط عادی، تصاویر تولید شده شما به اندازه خود محصول دوام می‌آورند.

به عبارتی طرح شما به طور کامل به خورد پارچه می‌رود و در هنگام  شستو‌شو، هیچ نگرانی نباید داشته باشید زیرا این طرح جزوی از پارچه است و تا مدت‌های طولانی بر روی محصول باقی می‌ماند.

همانطور که گفته شد سابلیمیشن نه تنها روی پارچه‌های پلی استر کاربرد دارد، بلکه در طیف گسترده ای از سطوح سخت با پوشش پلی استر نیز به کار می‌رود. با این روش دنیای کاملاً جدیدی از وسایل را می‌توانید شخصی سازی کنید مانند: کاشی، ام دی اف، لیوان، پازل و …

برای پیاده سازی تصاویر دلخواه بر روی اجسام، در آغاز طرح مورد نظر را با پرینتری که مخصوص سابلیمیشن است بر روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن چاپ می‌کنیم، در ادامه کاغذ را روی جسم مورد نظر چسبانده و با دستگاه پرس حرارتی پرس می‌کنیم. در طی حراراتی که وارد می‌شود جوهر تصعید به جسم انتقال می‌یابد.

نحوه عملکرد چاپ سابلیمیشن

برای راه اندازی کسب و کار در زمینه سابلیمیشن به چه دستگاه‌هایی نیاز است؟

1. پرینتر سابلیمیشن

برای اینکه طرح شما روی کالایی که می‌خواهید چاپ شود، ابتدا باید این طرح توسط دستگاه پرینتر سابلیمیشن بر روی کاغذ چاپ شود و سپس این کاغذ‌های طرح دار هستند که با دمای بالا به روی جسم چاپ می‌شود. 
پس در اولین قدم نیاز به یک پرینتر سابلیمیشن می‌باشد که با کامپیوتری که به آن وصل است، طرح‌های شما را مدیریت کرده و عمل اصلی چاپ و پرینتر را انجام می‌دهد.
برای دیدن از دستگاه‌های پرینتر فتوبهمن به روی نوشته نارنجی رنگ کلیک کنید.
images_printer_epson-l1800-subli

2. جوهر سابلیمیشن

جوهرهای سابلیمیشن را می‌توان در انواع پرینتر های جوهر افشان اپسون مورد استفاده قرار داد که ببیشتر به طور اختصاصی مخصوص این نوع چاپ هستند و این به دلیل حالت تصعیدی آن است و هرگز نمی‌توان جوهرهای معمولی را جایگزین جوهر سابلیمیشن کرد.

برای خیلی از دوستان این سوال پیش می‌آید که چرا در پرینتر‌های کنونی، یا اچ پی نمی‌توان استفاده کرد که باید گفت به علت نوع هد این نوع پرینتر ها است چون جوهر سابلیمیشن جوهر حرارتی است و از آنجا که گفتیم از حال مایع با گرم شدن به حالت جامد تبدیل می‌شود و از آنجا که پرینترهای معمولی یا اچ پی هد آن‌ها حرارتی است با پرینت گرفتن رنگ هد آن‌ها خشک شده و دیگر نمی‌توان استفاده کرد.

جوهر سابلیمیشن

3. کاغذ مخصوص سابلیمیشن

کاغذ مخصوص سابلیمیشن تفاوت زیادی با کاغذ های معمولی دارند. این کاغذها با مواد و جنسی که دارند باعث می‌شوند جوهر به خوب روی ان ها بنشیند و در نهایت به خوبی انتقال را به روی محصول انجام دهند. کیفیت کاغذ رول سابلیمیشن یا کاغذ ترانسفر که برای انتقال جوهر بر روی جسم مورد نظر استفاده می‌شود، تاثیر به سزایی در کیفیت چاپ دارد.
در صورت داشتن کیفیت بالا، این کاغذها قادرند تا حجم بسیار زیادی از جوهر را به جسم منتقل کنند که حکایت از وضوح بالای تصویر خواهد داشت.

کاغذ‌های سابلیمیشن نیز دارای تنوع هستن و گرماژ و اندازه‌های مختلفی دارند که شما می‌توانید بر روی نوشته نارنجی رنگ کلیک کرده و وارد صفحه کاغذ‌های سابلیمیشن فتوبهمن شوید.

کاغذ سابلیمیشن،کاغذ رول سابلیمیشن،فروش کاغذ رول سابلیمیشن

4. دستگاه چاپ سابلیمیشن (پرس حرارتی)

بعد از اینکه طرح به روی کاغذ شما  چاپ شد، حالا شما به دستگاهی نیاز دارید که حرارت بالایی داشته باشد و جوهر بر روی کاغذ را به محصولات انتقال دهند. دستگاه پرس حرارتی دقیقا این کار را انجام می‌دهد. این دستگاه با حرارتی بالایی که دارد به صورت یکسان حرارت را پخش کرده و باعث چاپ می‌گردد.

دستگاه پرس حرارتی مدل‌های زیادی دارد که اگر تعدادی را برای شما مثال می‌زنیم:

جهت دیدن از تمامی پرس‌های حرارتی فتوبهمن بر روی نوشته زیر کلیک کنید.

تمامی پرس‌های حرارتی فتوبهمن

پرس-های-حرارتی1

5. چسب نسوز

برای ثابت نگهداشتن کاغذ روی جسم به چسب نسوز نیاز است، تا در حین پرس کاغذ ثابت بماند، زیرا در صورت عدم ثبات کاغذ تصویر چاپی کیفیت مطلوبی نخواهد داشت.

چسب نسوز سبز

6. مواد خام سابلیمیشن

مواد خام سابلیمیشن، یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین‌ها در این نوع چاپ است. کیفیت این مواد خام تاثیر مستقیم بر وضوح و کیفیت چاپ نهایی دارد.

شرکت فتوبهمن به عنوان یکی از تامیین کننده‌های اصلی مواد خام سابلیمیشن در ایران است که با داشتن امکاناتی همچون تولیدی تیشرت و کارگاه کوتینگ توانسته درصد زیادی از محصولات خام سابلیمیشن در ایران را تامین و به مشتریان خود ارائه نماید .

پرس-های-حرارتی1

واحد سفارشات:

شما می‌توانید برای ثبت سفارش از شرکت فتوبهمن با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کارشناس کاغذ و جوهر سابلیمیشن:

شماره شرکت📠: 91304646-021 داخلی 212

شماره تماس📱: 09906010086

کارشناس فروش دستگاه کلندر، پلاتر، DTF و UV DTF:

شماره شرکت📠: 91304646-021 داخلی 222

شماره تماس📱: 09335556636

کارشناس فروش دستگاه پرس حرارتی و پرینتر‌های اپسون:

شماره شرکت📠: 91304646-021 داخلی 202،203

شماره تماس📱: 09101465165

کارشناس فروش مواد خام سابلیمیشن:

شماره شرکت📠: 91304646-021 داخلی 205،206،207 

شماره تماس📱:09023003201

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *