چاپ پرده طرح دلخواه

پرده یک امر مهم برای زیباتر ساختن جلوه اتاق و منزل ماست؛ که در اثرگذاری فضا نقش مهمی را ایفا می‌کند. پرده در اکثر نقاط خانه و محل کار و اتاق های مخصوص که کار خاصی در آن صورت می‌گیرد استفاده می‌شود اما موضوع مورد بحث این است که افراد برای خاص بودن و ایجاد سلیقه شخصی لازم نیست به اجبار طرحی که باب میل آن‌ها نیست انتخاب
کنند. آن‌ها می‌توانند عکس، طرح، نوشته یا هر چیزی که در ذهنشان است را روی پرده مورد نظر خود به تصویر بکشند. با این کار انواع ادارات و مراکز خصوصی و دولتی، سالن‌های آرایشی و بهداشتی، هتل‌ها و مراکز شخصی می‌توانند طرح و لوگوی مخصوص خود را در مکان مورد نظر خود نصب کنند. این کار با روش چاپ سابلیمیشن انجام می‌شود و شما می‌توانید به کمک آن اثرهای بسیاری خلق کنید.

چاپ پرده برای کسانی که قصد راه اندازی این کار را دارند سود قطعی و همچنین تنوع مشتری به همراه دارد.

دلیل محبوبیت دستگاه چاپ پرده

تا چند سال پیش، از پرده چاپی استفاده و استقبال بسیار کمی می‌شد اما امروزه با توجه به بالا رفتن کیفیت چاپ روی پارچه‌های پرده‌ای، همچنین با وجود دستگاه‌های دیجیتال چاپ پارچه تنوع طرح فوق العاده زیاد شده و  رویکرد مردم به این نوع پرده برای منازل، پرده اداری و شرکت‌ها، پرده ویلاها و پرده هتل‌ها بسیار زیاد شده است.

دلیل تنوع پرده‌های مختلف را می‌توان حضور دستگاه‌های دیجیتال چاپ روی پارچه در این صنعت اشاره کرد.

با خرید دستگاه‌های چاپ پرده می‌توان روی انواع پرده، طرح‌های دلخواه و طرح‌های سفارشی را چاپ کرد.

با داشتن  دستگاه چاپ روی پرده، کافی ست از مشتریان خود طرح دلخواه، نوع پرده چاپی را سفارش گرفته و روی پرده باکیفیت، طرح مورد نظر آن‌ها را چاپ نمایید. سابلیمیشن با وجود ترانسفر حرارتی می‌تواند از چاپگرهای تحت کنترل رایانه برای انتقال طرح‌ها یا تصاویر به پرده استفاده می‌کند. این فناوری به افراد امکان می‌دهد الگوهای پیچیده را سریع‌تر و آسان‌تر روی پرده‌ها با متریال های مختلف ایجاد کنند.


آیا چاپ پرده روی هر پارچه‌ای قابل انجام است؟

بله، در حدود 99% پارچه‌ها قابلیت چاپ دارند، اما نوع پارچه می‌تواند بر روی نوع چاپ و نوع جوهر مورد استفاده تأثیر بگذارد. برای مثال، پارچه‌هایی که از نخ ساخته شده‌اند، مانند پارچه پنبه‌ای، پارچه پلی استر و پارچه نایلون، برای چاپ مناسب هستند. در عوض، پارچه‌هایی که از جیر ساخته شده‌اند، مانند پارچه جین و پارچه کتان، برای چاپ مناسب نیستند. همچنین، برای چاپ بر روی پارچه‌ها، از نوع خاصی از جوهرهای چاپ استفاده می‌شود که ماندگاری و کیفیت چاپ را بالا می‌برد.

انواع پارچه های قابل چاپ پرده

با انتخاب چشمگیر انواع مختلفی از طرح‌های پارچه‌ای که این روزها موجود است، جای تعجب نیست که تعداد بیشتری از افراد خانه ترجیح می‌دهند پارچه  خود را تولید کنند یا در واقع پرده‌های سفارشی که برای شخص آن‌ها تولید شده است را استفاده کنند. حال می‌خواهیم انواع پارچه‌هایی که در چاپ و دوخت پرده استفاده می‌شود را معرفی کنیم.

بسیاری از انواع پارچه‌ها قابل چاپ بر روی پرده هستند. برخی از پارچه‌های معمول که برای چاپ پرده استفاده می‌شوند عبارتند از:

پارچه پنبه‌ای

این نوع پارچه به دلیل نرمی و بافت آن، برای پرده‌های داخلی و استفاده روزمره بسیار مناسب است.

پارچه پلی استر

این نوع پارچه به دلیل مقاومت و ضدآب بودن، برای پرده‌های خارجی و مناطقی با آب و هوای مرطوب مناسب است.

پارچه ولور

این نوع پارچه که از جنس پلی استر ساخته شده، برای تهیه پرده‌های ولوری که به طور خاص برای کاربردهای تجاری و اداری استفاده می‌شوند، مناسب است.

پارچه شید

این نوع پارچه که از جنس پلی استر ساخته شده، برای تهیه پرده‌های شید (پرده‌هایی که به طور خاص برای کاهش نور خورشید در مناطق گرمسیری مورد استفاده قرار می‌گیرند) مناسب است.

پارچه کتان و یا هازان

این نوع پارچه به عنوان اثاثیه منسوجات، پارچه‌های سفارشی، پرده و کوسن‌ها به خوبی کار می‌کند. این به هر خانه ظاهری دنج می‌بخشد و یکی از پارچه‌هایی است که به علت داشتن مواد پلیستر قابلیت چاپ سابلیمیشن را دارد.

پارچه voile

این پارچه بافتی سبک دارد و برای پنجره بسیار مناسب است. اگر می‌خواهید نور زیادی به اتاق وارد شود از این پارچه استفاده کنید. برای این پارچه ترجیحاً از پنبه یا پلی استر استفاده می‌شود.

پارچه ساتن

ساتن با وجه براق و لوکس خود می‌تواند در هر اتاقی خیره کننده به نظر برسد. این پارچه بسیار ظریف است.

پارچه مخمل

یکی دیگر از پارچه‌های مجلل برای لمس، مخملی است که علی رغم احساس و جلوه جذاب آن، بسیار سخت پوشیده می‌شود. این پارچه بسیار خیره کننده است مخصوصاً در رنگ‌های تیره و بنفش.

پارچه حریر و پارچه گونی بافت

دو نمونه دیگر از پارچه‌های مطرح جهت چاپ پرده سابلیمیشن است.

همچنین، پارچه‌های دیگری مانند پارچه‌های نخی، پارچه‌های مخملی و پارچه‌های لایه‌ای نیز برای چاپ پرده قابل استفاده هستند.


نحوه چاپ پارچه پرده

چاپ پارچه پرده، به‌صورت دیجیتال به این صورت است.

طرح مورد نظر توسط برنامه‌های طراحی طراحی می‌شود و توسط برنامه ریپ دستگاه‌های دیجیتال به فرمت قابل چاپ تبدیل می‌شود و توسط دستگاه پلاتر که با جوهر

سابلیمیشن شارژ شده است (جوهر سابلیمیشن مخصوص چاپ ترانسفر حرارتی است که با گرم شدن از روی کاغذ به روی پارچه منتقل می‌شود) به روی کاغذ مخصوص پرینت

گرفته می‌شود(کاغذ سابلیمیشن) و توسط دستگاه کلندر که کار انتقال حرارت با فشار انجام می‌دهد و به‌صورت غلطکی طرح را به روی پارچه انتقال می‌دهد.

تجهیزات مورد نیاز جهت چاپ پرده

پرده‌های چاپی با قواره‌های ۱.۵۰ تا ۳ متر می‌باشند و تولید کننده بنا به نیاز خود اقدام می‌کند.

پرده‌های قواره ۱.۵ نیاز به داشتن دستگاه پلاتر چاپگر عرض ۱.۶۰ تا ۱.۸۰ دارند که توسط این چاپگرها می‌توان طرح را پرینت گرفت و نیاز به داشتن

کلندر صنعتی عرض ۱.۷۰ است.

که هر دو این موارد را می‌توانید با مشاوره کارشناسان فتوبهمن تهیه نمایید.


آیا رنگ روی پرده ها بعد از چاپ ثابت می ماند؟

چاپ سابلیمیشن از آنجا که توضیحات متعددی در بخش‌های مختلف دادیم  به هیچ عنوان از روی پارچه پاک نمی‌شود و به این علت که فرآیند این کار همانند کارخانه‌های رنگ رزی رنگ به بافت پارچه منتقل می‌شود و به هیچ عنوان پاک نخواهد شد و با شستشو و نور آفتاب هم تأثیری به چاپ آن نخواهد گذاشت.

کاربردهای دیگر دستگاه چاپ پرده:

یکی از خوبی‌های سیستم چاپ پارچه سابلیمیشن این است که شما محدود به چاپ یک کار خاص نیستید و با داشتن دستگاه‌های فوق توانایی چاپ روسری، رومبلی، روتختی، پوشاک ورزشی و … را دارید.

تماس با شرکت فتوبهمن جهت خرید انواع دستگاه پلاتر ,دستگاه کلندر

واحد فروش دستگاه های دیجیتال :

شماره شرکت:   91304646-021

جهت ارتباط تماس با داخلی 222

موبایل : ۰۹۳۳۵۵۵۶۶۳۶


شما همچنین میتوانید برای سفارش پرده و انتخاب طرح دلخواهتان از میان طیف گسترده‌ای از طرح های پرده ، به لینک زیر مراجعه و ثبت سفارش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *